Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Aktualności

 
Dzieci - najpiękniejsze kwiaty
2015-05-20

Z okazji Dnia Dziecka stworzyliśmy wystawę pocztówek ze zbiorów Jana Kalisza - hrubieszowskiego regionalisty i kolekcjonera. Wystawa prezentuje stare, niektóre prawie stuletnie, karty pocztowe z wizerunkiem milusińskich, które były wysyłane najbliższym z różnych okazji, np. imienin lub świąt. Prezentowane poniżej pocztówki to tylko część ze wspaniałej kolekcji Jana Kalisza, który swoimi zbiorami chętnie dzieli się z Cyfrowym Archiwum Tradycji Lokalnej. Wystawę można obejrzeć w holu biblioteki lub na stronie:http://www.mbp.hrubieszow.avx.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=501:dzieci-najpiekniejsze-kwiaty&catid=32&Itemid=156

 Jan Kalisz jest kolekcjonerem, emerytowanym nauczycielem, harcerzem i hrubieszowskim regionalistą, autorem licznych książek tematycznie związanych z ziemią hrubieszowską.

 

 

Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.