Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Kolekcja osobista » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Józef Turowski” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Fotografie Józefa Turowskiego”

 

Józef Turowski

Kolekcja (zbiór/zespół): Józef Turowski, Słowa kluczowe: Wołyń, Łuczyce, Turowski Józef ps. "Ziuk", żołnierz, Armia Krajowa


Józef Turowski (prawdziwe nazwisko Spodniewski) (1924-1989), pochodził z Wołynia (wieś Łuczyce), członek Armii Krajowej pod pseudonimem "Ziuk", autor książki "Pożoga. Walki 27 Wołyńskiej AK". Po wojnie studiował we Wrocławiu i Warszawie inżynierię budowlaną, pracował w Orbisie, budował hotele w Polsce i za granicą. Przez całe powojenne życie pracował nad swoją książką, poświęcił jej bardzo wiele energii, niestety została wydana pośmiertnie: najpierw cenzura nie pozwalała mu pisać wszystkiego, więc czekał, potem zabrakło już na to czasu - książka ukazała się dzięki pomocy środowiska AKowskiego. Józef Turowski zmarł w 1989 r. pochowany jest na Powązkach. W Kałkowie w woj. świętokrzyskim znajduje się tablica upamiętniająca m. in. jego nazwisko. Fotografię udostępniła Urszula Oryszczak.


Nazwa dokumentu: Józef Turowski
Dział: Kolekcja osobista
Kolekcja (zbiór/zespół): Józef Turowski
Teczka (jednostki archiwalna): Fotografie Józefa Turowskiego
Numer ID: CATL 40 A / 25.1.1
Sygnatura: brak
Autor: b.a.
Data wytworzenia: brak informacji o dacie wytworzenia
Typ dokumentu: fotografia
Prawa do dysponowania publikacją: Miejska Biblioteka Publiczna w Hrubieszowie, Urszula Oryszczak - ofiarodawca
Licencja: Creative Commons Uznanie Autorstwa - Użycie Niekomercyjne (CC-BY-NC)
Słowa kluczowe: Wołyń, Łuczyce, Turowski Józef ps. "Ziuk", żołnierz, Armia Krajowa
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Fotografie Józefa Turowskiego"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.