Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Kolekcja osobista » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Antoni Gogola” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Fotografie Antoniego Gogoli”

 

1932. Hrubieszów. Antoni Gogola jako żołnierz 2 Pułku Strzelców Konnych

Kolekcja (zbiór/zespół): Antoni Gogola, Słowa kluczowe: lata 30-te 20 w., Hrubieszów, żołnierz, Gogola Antoni, 2 Pułk Strzelców Konnych, odznaczenia


Antoni Gogola, ur. w 1899 we Lwowie (nomen omen na ul. Gogola), mieszkaniec Hrubieszowa. Od 1917 służył w armii austriackiej. Przebywał w niewoli włoskiej. Po wojnie nadal służył w wojsku, także w 2 Pułku Strzelców Konnych. W 1935 miał stopień tyt. wachmistrza zawodowego. Od końca lat 40. pracował jako kinooperator w kinie „Roma”. Był obecny przy jego powstawaniu. Ok. 1952 kino zmieniło nazwę na „Plon” (obecnie budynek, ani kino w Hrubieszowie nie istnieją). W 1968 obchodził 40-lecie swojej pracy w kinematografii. W latach 70., będąc na emeryturze, pracował na pół etatu w kinie letnim w hrubieszowskiej Jednostce Wojskowej. Pracował również w zawodzie elektromontera w Prezydium Rady Narodowej oraz Urzędzie Miasta. Udostępnił Alfred Lutrowicz.


Nazwa dokumentu: 1932. Hrubieszów. Antoni Gogola jako żołnierz 2 Pułku Strzelców Konnych
Dział: Kolekcja osobista
Kolekcja (zbiór/zespół): Antoni Gogola
Teczka (jednostki archiwalna): Fotografie Antoniego Gogoli
Numer ID: CATL 40 A / 26.1.5
Sygnatura: brak
Autor: b.a.
Data wytworzenia: brak informacji o dacie wytworzenia
Typ dokumentu: fotografia
Prawa do dysponowania publikacją: Miejska Biblioteka Publiczna w Hrubieszowie, Alfred Lutrowicz - ofiarodawca
Licencja: Creative Commons Uznanie Autorstwa - Użycie Niekomercyjne (CC-BY-NC)
Słowa kluczowe: lata 30-te 20 w., Hrubieszów, żołnierz, Gogola Antoni, 2 Pułk Strzelców Konnych, odznaczenia
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Fotografie Antoniego Gogoli"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.