Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Zbiór środowiskowy » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Zakłady pracy i organizacje na Hrubieszowszczyźnie” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Związek Harcerstwa Polskiego”

 

1929. Hrubieszów. Książeczka harcerska Jana Gardyńskiego

Kolekcja (zbiór/zespół): Zakłady pracy i organizacje na Hrubieszowszczyźnie, Słowa kluczowe: lata 20-te 20 w., krzyż harcerski, harcerz, harcerstwo, ZHP, Hrubieszów


Książeczka służbowa do Krzyża Harcerskiego, należąca do druha Jana Gardyńskiego, wydana w Lublinie w 1929 roku. Książeczka zaświadcza, że Jan Gardyński (ur. 1906 w Hrubieszowie) wstąpił do ZHP w 1924, a 1927 złożył przyrzeczenie harcerskie i otrzymał krzyż harcerski. Dokument zawiera okrągłą pieczęć Komendy Chorągwi. Dokument udostępnił Tadeusz Gardyński.


Nazwa dokumentu: 1929. Hrubieszów. Książeczka harcerska Jana Gardyńskiego
Dział: Zbiór środowiskowy
Kolekcja (zbiór/zespół): Zakłady pracy i organizacje na Hrubieszowszczyźnie
Teczka (jednostki archiwalna): Związek Harcerstwa Polskiego
Numer ID: CATL 40 B / 27.11.1
Sygnatura: brak
Autor: a.b.
Data wytworzenia: 1929 - 03 - 22
Miejsce wytworzenia: Lublin
Typ dokumentu: legitymacja
Język: pol
Prawa do dysponowania publikacją: Miejska Biblioteka Publiczna w Hrubieszowie, Tadeusz Gardyński - ofiarodawca
Licencja: Creative Commons Uznanie Autorstwa - Użycie Niekomercyjne (CC-BY-NC)
Słowa kluczowe: lata 20-te 20 w., krzyż harcerski, harcerz, harcerstwo, ZHP, Hrubieszów
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Związek Harcerstwa Polskiego"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.