Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Zbiór środowiskowy » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Zakłady pracy i organizacje na Hrubieszowszczyźnie” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Zakłady Przemysłu Lniarskiego HAKON”

 

Lata 70. 20 w. Hrubieszów. Zakład Przemysłu Lniarskiego HAKON

Kolekcja (zbiór/zespół): Zakłady pracy i organizacje na Hrubieszowszczyźnie, Słowa kluczowe: lata 70-te 20 w., konopie, Zakład Przemysłu Lniarskiego HAKON, len, przemysł, Hrubieszów


W czasach PRL HAKON był jedyną w Polsce fabryką lnu. Zakład wybudowano w latach 1966-1969, zatrudniał wówczas 47 osób. Zakład prowadził w Polsce kontraktację i skup konopi od ponad 2000 plantatorów z powiatu hrubieszowskiego, zamojskiego i chełmskiego. Powierzchnia pod uprawy zajmowała 4000 hektarów. Była to jedyna fabryka w Hrubieszowie dająca zatrudnienie ponad 400 osobom. Dla potrzeb załogi wybudowano dwa bloki wielorodzinne z 75 mieszkaniami przy ul. Gródeckiej, zorganizowano zakładową służbę zdrowia, przedszkole, stołówkę, świetlicę, oraz ośrodek wypoczynkowy w Starosielu. W 1986 r. dokonano połączenia HAKONU z Przedsiębiorstwem Przemysłu Lniarskiego KRASNOLEN z Krosna rozszerzając profil zakładu o tkaniny surowe. W wyniku zmiany kredytowania produkcji w 1990 r. hrubieszowski KRASNOLEN został zlikwidowany. Footgrafię udostępnił Janusz Klinszport.


Nazwa dokumentu: Lata 70. 20 w. Hrubieszów. Zakład Przemysłu Lniarskiego HAKON
Dział: Zbiór środowiskowy
Kolekcja (zbiór/zespół): Zakłady pracy i organizacje na Hrubieszowszczyźnie
Teczka (jednostki archiwalna): Zakłady Przemysłu Lniarskiego HAKON
Numer ID: CATL 40 B / 27.13.6
Sygnatura: brak
Autor: b.a
Data wytworzenia: lata 70.
Miejsce wytworzenia: Hrubieszów
Typ dokumentu: fotografia
Prawa do dysponowania publikacją: Miejska Biblioteka Publiczna w Hrubieszowie, Janusz Klinszport - ofiarodawca
Licencja: Creative Commons Uznanie Autorstwa - Użycie Niekomercyjne (CC-BY-NC)
Słowa kluczowe: lata 70-te 20 w., konopie, Zakład Przemysłu Lniarskiego HAKON, len, przemysł, Hrubieszów
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Zakłady Przemysłu Lniarskiego HAKON"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
 • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.