Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Zbiór środowiskowy » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Miejska Biblioteka Publiczna w Hrubieszowie” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Wspomnienia, relacje, kroniki”

 

Kronika Centralnej Biblioteki Powiatowej w Hrubieszowie

Kolekcja (zbiór/zespół): Miejska Biblioteka Publiczna w Hrubieszowie, Słowa kluczowe: kronika, biblioteka, Hrubieszów, Miejska Biblioteka Publiczna w Hrubieszowie, Centralna Biblioteka Powiatowa


Ręcznie pisana kronika najważniejszych wydarzeń Centralnej Biblioteki Powiatowej w Hrubieszowie w latach 1946-1950. Kronika spisana została piórem na 27 kartkach w linię, po obu stronach każdej kartki, w zeszycie formatu A5, oprawionym w czarną okładkę, bez jakichkolwiek pieczątek lub oznaczeń zakładu papierniczego. Do kroniki wklejone zostały dwie kartki pocztowe z wizerunkiem pisarzy, z którymi w 1949r. odbyło się spotkanie w bibliotece. Są nimi Janusz Meissner i Jan Wiktor. Około roku 1950 tekst został przepisany do nowej kroniki, większego formatu, która była prowadzona do 1982r. Tekst nie jest jednak przepisany w całości, fragmenty dotyczące ilości otrzymanych np. woluminów, mebli czy pieniędzy został w oryginalnej kronice przekreślony lekko ołówkiem, a w nowej kronice już go nie ma.


Nazwa dokumentu: Kronika Centralnej Biblioteki Powiatowej w Hrubieszowie
Dział: Zbiór środowiskowy
Kolekcja (zbiór/zespół): Miejska Biblioteka Publiczna w Hrubieszowie
Teczka (jednostki archiwalna): Wspomnienia, relacje, kroniki
Numer ID: CATL 40 B / 1.1.1
Sygnatura: brak
Autor: b.a.
Data wytworzenia: brak informacji o dacie wytworzenia
Wytwórca: Centralna Biblioteka Powiatowa w Hrubieszowie
Miejsce wytworzenia: Hrubieszów
Typ dokumentu: kronika
Język: pol
Prawa do dysponowania publikacją: Miejska Biblioteka Publiczna w Hrubieszowie
Licencja: Domena publiczna
Słowa kluczowe: kronika, biblioteka, Hrubieszów, Miejska Biblioteka Publiczna w Hrubieszowie, Centralna Biblioteka Powiatowa
Dostępność: Oryginał dostępny na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Wspomnienia, relacje, kroniki"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.