Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Wspomnienia i relacje » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Wspomnienia” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Wspomnienia o Hrubieszowie”

 

Pamiętniki Konstantego M. M. Steckiego. Hrubieszów w latach 1892-1900.

Kolekcja (zbiór/zespół): Wspomnienia, Słowa kluczowe: Żydzi w Hrubieszowie, Golakowski, Stecki, wspomnienia, pamiętnik, Hrubieszów


Konstanty Marian Mścisław Stecki (ur. 29.07.1885 - zm. 4.10.1978), polski botanik, hrubieszowianin, syn lekarza Konstantego Steckiego (1847-1900), który posiadał majątek ziemski Klukowicze koło Wysokiego Litewskiego. W latach (1925-1960) profesor botaniki leśnej Uniwersytetu Poznańskiego. Od 1919 był współpracownikiem Komisji Fizjograficznej Polskiej Akademii Umiejętności. Prowadził badania flory Karpat, Wielkopolski i Pomorza. Był twórcą podziału Polski na strefy przyrodniczo-leśne i działaczem ruchu obrony przyrody. Stworzył monografię dotyczącą Tatr (1968). Spoczywa na Cmentarzu Parafialnym św. Jana Vianneya w Poznaniu. W pamiętnikach Konstanty M. M. Stecki opisuje swój rodzinny dom, dzieciństwo spędzone w Hrubieszowie, pracę swojego ojca doktora Konstantego Steckiego. Wiele miejsca poświęca opisom architektury i różnorodności kulturowej mieszkańców Hrubieszowa.


Nazwa dokumentu: Pamiętniki Konstantego M. M. Steckiego. Hrubieszów w latach 1892-1900.
Dział: Wspomnienia i relacje
Kolekcja (zbiór/zespół): Wspomnienia
Teczka (jednostki archiwalna): Wspomnienia o Hrubieszowie
Numer ID: CATL 40 E / 2.1.2
Sygnatura: brak
Autor: Stecki, Konstanty Marian Mścisław
Data wytworzenia: brak informacji o dacie wytworzenia
Miejsce wytworzenia: Hrubieszów
Typ dokumentu: pamiętnik
Język: pol
Prawa do dysponowania publikacją: Miejska Biblioteka Publiczna w Hrubieszowie
Licencja: Domena publiczna
Słowa kluczowe: Żydzi w Hrubieszowie, Golakowski, Stecki, wspomnienia, pamiętnik, Hrubieszów
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Wspomnienia o Hrubieszowie"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.