Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Książki » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Literatura regionalna” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Książki o Hrubieszowie”

 

Ziemia hrubieszowska w latach wojny światowej (z 10 tablicami w tekście)

Kolekcja (zbiór/zespół): Literatura regionalna, Słowa kluczowe: Hrubieszów, powiat hrubieszowski, Królikowski Janusz, Zygmunt Pomarański, rolnictwo, przemysł rolny


Książka inż. Janusza Królikowskiego dotycząca stanu rolnictwa w powiecie hrubieszowskim przed I wojną św. i w jej trakcie. Stanowi próbę oceny wpływu wojny na rolnictwo hrubieszowskie. Książka zawiera dużą ilość danych statystycznych (np. liczbę mieszkańców, straty w ziemiopłodach, stan inwentarza żywego), część ujęta została w tablicach umieszczonych w tekście.


Nazwa dokumentu: Ziemia hrubieszowska w latach wojny światowej (z 10 tablicami w tekście)
Dział: Książki
Kolekcja (zbiór/zespół): Literatura regionalna
Teczka (jednostki archiwalna): Książki o Hrubieszowie
Numer ID: CATL 40 F / 3.1.1
Sygnatura: brak
Autor: Królikowski, Janusz
Data wytworzenia: 1917-01-01 - 1917-12-31
Wytwórca: Zygmunt Pomarański i spółka
Miejsce wytworzenia: Zamość
Typ dokumentu: książka
Język: pol
Prawa do dysponowania publikacją: Miejska Biblioteka Publiczna w Hrubieszowie
Licencja: Domena publiczna
Słowa kluczowe: Hrubieszów, powiat hrubieszowski, Królikowski Janusz, Zygmunt Pomarański, rolnictwo, przemysł rolny
Dostępność: Oryginał dostępny na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Książki o Hrubieszowie"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.