Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Zbiór środowiskowy » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Wojsko Polskie” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Dokumenty z lat 1939-1945”

 

Rozkaz nadania Aleksandrowi Pieczkowskiemu stopnia kaprala

Kolekcja (zbiór/zespół): Wojsko Polskie, Słowa kluczowe: lata 40-te 20 w., żołnierz, mianowanie, 2 Dywizja Piechoty im. H. Dąbrowskiego, Hrubieszów


Tekst rozkazu: Rozkaz nr 261 dnia 11 listopada 1944 r. m. P. Gosławek (?) Niżej wymienionym, za dobrą służbę wykazanie inicjatywy i sumienności na froncie walk z niemieckim najeźdźcą i w czasie organizacji pułku z dniem dzisiejszym nadaję: stopień kaprala (tu zostają wymienione cztery nazwiska szeregowców, trzeci w kolejności jest Aleksander Pieczkowski). Z-ca Szefa Sztabu /-/ chor. ... (nazwisko nieczytelne). W lewym górnym rogu znajduje się zapis: Wojsko Polskie 2 Dyw. Piech. 5 p. p. 11.XI.1944 r.


Nazwa dokumentu: Rozkaz nadania Aleksandrowi Pieczkowskiemu stopnia kaprala
Dział: Zbiór środowiskowy
Kolekcja (zbiór/zespół): Wojsko Polskie
Teczka (jednostki archiwalna): Dokumenty z lat 1939-1945
Numer ID: CATL 40 B / 14.4.14
Sygnatura: brak
Autor: b.a.
Data wytworzenia: 1944-11-11
Wytwórca: Wojsko Polskie, 2 Dywizjon Piechoty
Typ dokumentu: decyzja
Język: pol
Prawa do dysponowania publikacją: Miejska Biblioteka Publiczna w Hrubieszowie, ofiarodawca anonimowy
Licencja: Creative Commons Uznanie Autorstwa - Użycie Niekomercyjne (CC-BY-NC)
Słowa kluczowe: lata 40-te 20 w., żołnierz, mianowanie, 2 Dywizja Piechoty im. H. Dąbrowskiego, Hrubieszów
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Dokumenty z lat 1939-1945"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.