Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Zbiór tematyczny » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Szkolnictwo na hrubieszowszczyźnie” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Polska Szkoła Handlowa”

 

Uczennice Polskiej Szkoły Handlowej w Hrubieszowie, 1944 r.

Kolekcja (zbiór/zespół): Szkolnictwo na hrubieszowszczyźnie, Słowa kluczowe: lata 40-te 20 w., klasa, uczniowie, szkoła, Liceum im. ks. St. Staszica w Hrubieszowie, Polska Szkoła Handlowa w Hrubieszowie


Na fotografii uczennice klasy przedmaturalnej Polskiej Szkoły Handlowej w Hrubieszowie, która mieściła się w budynku Państwowego Gimnazjum i Liceum. W czasie okupacji niemieckiej dzieliła się ona budynkiem z Ukraińską Szkołą Handlową oraz Ukraińskim Seminarium Nauczycielskim. Od lewej strony: Halina Marczak, Alina Hapońska, Danuta Kumiel, Lidia Szurkiewicz, Janina Szczech, Danuta Usidus, Jadwiga Lebiedowicz. Na odwrocie zdjęcia odręczne podpisy uczennic. Ofiarodawca fotografii Alina Skarżyńska ( Hapońska ).


Nazwa dokumentu: Uczennice Polskiej Szkoły Handlowej w Hrubieszowie, 1944 r.
Dział: Zbiór tematyczny
Kolekcja (zbiór/zespół): Szkolnictwo na hrubieszowszczyźnie
Teczka (jednostki archiwalna): Polska Szkoła Handlowa
Numer ID: CATL 40 C / 7.1.30
Sygnatura: brak
Autor: b.a
Data wytworzenia: brak informacji o dacie wytworzenia
Miejsce wytworzenia: Hrubieszów
Typ dokumentu: fotografia
Prawa do dysponowania publikacją: Miejska Biblioteka Publiczna w Hrubieszowie, Alina Skarżyńska - ofiarodawca
Licencja: Creative Commons Uznanie Autorstwa - Użycie Niekomercyjne (CC-BY-NC)
Słowa kluczowe: lata 40-te 20 w., klasa, uczniowie, szkoła, Liceum im. ks. St. Staszica w Hrubieszowie, Polska Szkoła Handlowa w Hrubieszowie
Dostępność: Oryginał dostępny na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Polska Szkoła Handlowa"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.