Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Zbiór tematyczny » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Wołyń” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Dokumenty”

 

Książeczka Oszczędnościowa z Włodzimierza

Kolekcja (zbiór/zespół): Wołyń, Słowa kluczowe: lata 30-te 20 w., oszczędności, pieniądze, Książeczka oszczędnościowa, Włodzimierz Wołyński, Wołyń


Książeczka Oszczędnościowa Komunalnej Kasy Oszczędności Powiatu Włodzimierskiego we Włodzimierzu z 1935 r., należąca do Eugeniusza Feliksiaka. Na pierwszej stronie znajdują się napis: "Pracuj i oszczędzaj!" oraz "Numer książeczki oddzielnie przechować". Na stronie drugiej znajduje się pieczęć Kasy Oszczędnościowej oraz zastrzeżenie: "Wkład z niniejszej książeczki może być wypłacony tylko do rąk wkładcy, względnie osobie przez niego upoważnionej, a w razie śmierci żonie tegoż Antoninie Feliksiak. Wypłata 500 zł z niniejszego wkładu może być uskuteczniona na każde żądanie, kwota 1200 zł może być wypłacona w jednomiesięcznym wymówieniem, pozostała zaś suma 100 zł może być wypłacona po opłaceniu pożyczki zaciągniętej w Kasie w kwocie 100 zł. Włodzimierz, dnia 2 sierpnia 1935 r. [nieczytelne podpisy]". Wpłat i wypłat dokonywano w latach 1935-1938. Ostatnie strony książeczki są zniszczona, spalone. Ofiarodawca dokumentu - Emilia Feliksiak.


Nazwa dokumentu: Książeczka Oszczędnościowa z Włodzimierza
Dział: Zbiór tematyczny
Kolekcja (zbiór/zespół): Wołyń
Teczka (jednostki archiwalna): Dokumenty
Numer ID: CATL 40 C / 18.2.3
Sygnatura: brak
Autor: b.a.
Data wytworzenia: brak informacji o dacie wytworzenia
Wytwórca: Komunalna Kasa Oszczędności we Włodzimierzu Wołyńskim
Miejsce wytworzenia: Włodzimierz Wołyński, Wołyń, Ukraina
Typ dokumentu: dowód wpłaty
Język: pol
Prawa do dysponowania publikacją: Miejska Biblioteka Publiczna w Hrubieszowie, Emilia Feliksiak - ofiarodawca
Licencja: Creative Commons Uznanie Autorstwa - Użycie Niekomercyjne (CC-BY-NC)
Słowa kluczowe: lata 30-te 20 w., oszczędności, pieniądze, Książeczka oszczędnościowa, Włodzimierz Wołyński, Wołyń
Dostępność: Wersja cyfrowa dostępna na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Dokumenty"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.