Wyszukiwarka alternatywna (przeszukuj zasoby wszystkich bibliotek)
Wczytywanie

Strona główna » Działy » Druki ulotne » Kolekcje (zbiory/zespoły) » Kolekcja (zbiór/zespół)bdquo;Druki ulotne” » Teczki (jednostki archiwalne) » Teczka (jednostka archiwalna)„Druki ulotne”

 

Reklama Drukarni Sejmiku Hrubieszowskiego

Kolekcja (zbiór/zespół): Druki ulotne, Słowa kluczowe: lata 30-te 20 w., lata 20-te 20 w., oferta handlowa, drukarnia, Hrubieszów


Drukarnia Sejmiku Hrubieszowskiego, zwana także drukarnią sejmikową działała w latach 1920-39r. Prace rozpoczęto w czerwcu 1920r., a już w lipcu ukryto jej wyposażenie przed bolszewicką inwazją. Nie udało się ustalić gdzie wywieziono maszyny, które pracowały pomimo działań wojennych (ukazywały się wówczas dodatki nadzwyczajne czasopisma pt. "Przegląd Hrubieszowski"). Drukarnia sejmikowa miała duże zasługi dla rozwoju kultury w regionie, przy jej pomocy bowiem zrealizowano prawie wszystkie hrubieszowskie inicjatywy wydawnicze okresu międzywojennego: 10 tytułów książek i 15 czasopism.


Nazwa dokumentu: Reklama Drukarni Sejmiku Hrubieszowskiego
Dział: Druki ulotne
Kolekcja (zbiór/zespół): Druki ulotne
Teczka (jednostki archiwalna): Druki ulotne
Numer ID: CATL 40 I / 22.1.1
Sygnatura: brak
Autor: b.a.
Data wytworzenia: 1920-01-01 - 1939-01-01
Wytwórca: Drukarnia Sejmiku Hrubieszowskiego
Miejsce wytworzenia: Hrubieszów
Typ dokumentu: ogłoszenie
Prawa do dysponowania publikacją: Miejska Biblioteka Publiczna w Hrubieszowie
Licencja: Domena publiczna
Słowa kluczowe: lata 30-te 20 w., lata 20-te 20 w., oferta handlowa, drukarnia, Hrubieszów
Dostępność: Oryginał dostępny na miejscuZobacz inne publikacje z teczki (jednostki archiwalnej): "Druki ulotne"
Poniższe publikacje ułożone są w kolejności ich dodania do teczki (najnowsze po lewej stronie). Po każdym kliknięciu na inne archiwalia/publikacje porządek w obrębie teczki (jednostki archiwalnej) pozostaje taki sam.


  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Nazwa kolejnej publikacji po najechaniu na miniaturkę!

Skomentuj
Jeśli posiadasz informacje pozwalające na uzupełnienie opisu tego materiału, skontaktuj się z nami wykorzystując poniższy formularz:


Imię i nazwisko:

Opis:
Adres email:
Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności jest partnerem Fundacji Billa i Melindy Gates w przedsięwzięciu, które ma ułatwić polskim bibliotekom publicznym dostęp do komputerów, Internetu i szkoleń. Program Rozwoju Bibliotek w Polsce jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.